Βιογραφικό

Είμαι καθηγητής πληροφορικής μέσης εκπαίδευσης από το 2004 και πτυχιούχος του τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Μακεδονίας (2002). Κατέχω Μεταπτυχιακό δίπλωμα ειδίκευσης στις “Θετικές Επιστήμες και Νέες τεχνολογίες” του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης Φλώρινας (2011). Έχω υπηρετήσει σε όλες τις βαθμίδες Εκπαίδευσης. Ασχολούμαι με το web design και τα συστήματα διαχείρισης περιεχομένου (drupal, wordpress, joomla, WooCommerce, Wix, CMS Hub) και έχω δημιουργήσει πολλούς ιστότοπους σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης καθώς  και ευρωπαϊκών προγραμμάτων και συνεδρίων Τμημάτων ΑΕΙ. Τα τελευταία χρόνια είμαι αποσπασμένος στη ΔΔΕ Φλώρινας και κύρια απασχόλησή μου είναι η μισθοδοσία των αναπληρώτων ΕΣΠΑ. Γνωρίζω ηχοληψία, επεξεργασία εικόνας και video, ενώ ιδιαίτερα ενδιαφέροντά μου είναι η μουσική και ο αθλητισμός.